Overslaan en naar de inhoud gaan

Kreisarchiv Viersen

Het archief bewaart het geschreven culturele erfgoed op het terrein waarvoor het verantwoordelijk is. Het beschermt juridische en culturele goederen van grote waarde en dient de behoeften van de samenleving aan historische informatie, transparantie van het administratieve optreden en rechtszekerheid. Op deze pagina's vindt u meer informatie en verwijzingen naar het archief.

Kreisarchiv Viersen

Openingstijden & Contact

Uw contactpersoon

Thomasstraße 20
47906 Kempen
Duitsland

Telefoonnummer
+49 2162-392022
Fax
+49 2162-392014
Openingstijden
Door de huidige corona-crisis is het aantal beschikbare werkplekken beperkt. Wij raden u daarom aan om u vooraf te registreren, als u gebruik wilt maken van het archief. De openingstijden zijn actueel:

Maandag tot en met donderdag
9.00 tot 16.00 uur
Vrijdag
9.00 tot 14.00 uur

Zodra de crisis voorbij is, keert het districtsarchief terug naar de gebruikelijke openingstijden op beide locaties:

Maandag tot en met woensdag
9.00 tot 16.00 uur
Donderdag
9.00 tot 18.00 uur
Vrijdag
9.00 tot 14.00 uur


De archiefbewaarplaatsen

De archiefbewaarplaatsen hebben betrekking op diverse groepen documenten die volgens logisch begrijpelijke aspecten, zoals hun oorsprong, hun context van oorsprong en hun feitelijke inhoud volgens formele kenmerken, tot een eenheid zijn samengevoegd. Dit zijn bijvoorbeeld de dossiers van stads- en wijkbesturen, maar ook fotocollecties en krantenknipsels. Bijna alle documenten in een archief zijn toegewezen aan collecties die het archief structureren. De archiefbewaarplaatsen zijn online beschikbaar in dit portaal en kunnen worden onderzocht.

Ansprechpartner

Dr. Michael Habersack
Leitung
Michael.Habersack@kreis-viersen.de
Sekretariat
Katharina Marthin
Telefon: 0 21 62 - 39 20 22
Katharina.Marthin@kreis-viersen.de

Dr. Matthias Herm
Stellv. Leitung
Telefon: 0 21 62 - 39 20 33
Matthias.Herm@kreis-viersen.de
 
Marcus Ewers
I-Bestände, FaMI-Ausbildung
Telefon: 0 21 62 - 39 22 91
Marcus.Ewers@kreis-viersen.de
 
Nicola Gedanitz
Restaurierung
Nicola.Gedanitz@kreis-viersen.de

Benedikt Fiedler
Telefon: 0 21 62 - 39 20 25
 
Sigrid Meyer-Süsterhenn
Archivpädagogik und Bibliothek
Telefon: 0 21 62 -39 20 23
Sigrid.Meyer-Suesterhenn@kreis-viersen.de
 
Martina Hirop
Bestand LS, photographische Reprographie
Telefon: 0 21 62 - 39 20 30
martina.hirop@kreis-viersen.de

Annegret Hols
Erschließung
Annegret.Hols@kreis-viersen.de

Janine Holzum
Lesesaal, Erschließung
Telefon: 0 21 62 - 39 22 94 
Janine.Holzum@kreis-viersen.de

Franciska Lennartz
Lesesaal, Bibliothek
Telefon: 0 21 62 - 39 22 92
Franciska.Lennartz@kreis-viersen.de

Frederike Renners
E-Bestände, G-Bestände
Telefon: 0 21 62 - 39 20 24
Frederike.Renners@kreis-viersen.de

Sulekha Roy
Reinigungswerkstatt

Georgios Warnalis
Reinigungswerkstatt

Sabine Wefers
Digitalisierungswerkstatt

Jens Wolters
Magazindienst